CeljskoZasavski.si CeljskoZasavski.si
x

Celjskozasavski.si

Biografski leksikon celjskega območja in Zasavja predstavlja osebnosti, ki so s svojim delom pomembno zaznamovale različna področja življenja v svojem okolju. Zbirka imen in podatkov raste ter se dopolnjuje, tako da nikoli ni dokončna.
Veseli smo predlogov za uvrstitev novih osebnosti v leksikon. Pošljite jih na naslov info@celjskozasavski.si ali nam jih posredujte preko spletnega obrazca.

Kraj delovanja:

Trboveljčan, telovadec, ki je nastopil na olimpijskih igrah v Parizu leta 1924. Hlastan se je šolal v Krškem, kjer je tudi začel telovaditi, po prvi svetovni vojni pa je s telovadbo nadaljeval v Trbovljah. Leta 1922 se je udeležil tekmovanja Mednarodne gimnastične zveze v Ljubljani, ki je bilo enakovredno svetovnemu prvenstvu, in osvojil drugo mesto. Dve leti kasneje se je udeležil olimpijskih iger v Parizu in v skoku čez konja na šir brez ročajev osvojil četrto mesto. Prav tako se je na četrto mesto, skupaj s Štukljem, Porento, Živičem, Oswaldom, Dergancem, Poljanškom in Primožičem, uvrstil v ekipnem mnogoboju.

Po letu 1924 se je umaknil iz tekmovanj in deloval kot načelnik trboveljskega športnega društva Sokol. Hlastan ima še danes posebno mesto v spominski sobi v domu Partizan v Trbovljah, nekdanjem Sokolskem domu, ki je spominska soba uspešnih trboveljskih telovadcev.